Ekonomi

Performance Shipping tanker kiralama anlaşmaları imzaladı

ATİNA – Tanker gemilerinde uzmanlaşmış küresel bir denizcilik şirketi olan Performance Shipping Inc. (NASDAQ: PSHG), Gunvor Group’un bir iştiraki olan Clearlake Shipping Pte Ltd. ile üç yeni inşa LR2 Aframax tanker gemisi için zaman çarteri sözleşmeleri imzaladığını duyurdu. Her bir sözleşme beş yıllık kesin bir süreyi kapsamakta olup, kiralayanın 12 aylık bir ön beyanına tabi olarak iki yıl daha uzatma opsiyonu bulunmaktadır.

LNG’ye hazır ve yıkayıcılarla donatılmış olan gemilerin, ilk beş yıllık dönem boyunca gemi başına günlük 31.000 $ brüt kira bedeli getirmesi beklenmektedir. İsteğe bağlı dönemlerin kullanılması halinde, oran baz artı kar payı olacaktır. Gemilerin 2025’in dördüncü çeyreği, 2026’nın ilk çeyreği ve 2026’nın ikinci çeyreğinde teslim edilmesiyle birlikte işe başlaması öngörülüyor.

Performance Shipping CEO’su Andreas Michalopoulos, Clearlake Shipping ile olan stratejik ilişkiden ve bu sözleşmelerin sağlayacağı uzun vadeli sabit gelirden duydukları heyecanı dile getirdi.

Kesin dönemli sözleşmelerin yaklaşık 169,8 milyon dolar brüt gelir getirmesi öngörülüyor ki bu da gemilerin birleşik inşaat maliyetlerinin yaklaşık %88’ini temsil ediyor. Bu anlaşmanın, minimum kiralama süresine bağlı olarak şirketin sabit gelir birikimini yaklaşık 211,4 milyon dolara çıkarması bekleniyor.

Performance Shipping Inc. filosunu spot seferler, havuz düzenlemeleri ve zaman kiralamaları da dahil olmak üzere çeşitli pazarlarda işletmektedir. Bu sözleşmelerin duyurulması, şirketin kârlı kiralama oranlarını güvence altına alma ve yeni gemilerin ilk işletme yılları için nakit akışı görünürlüğünü artırma yaklaşımını vurgulamaktadır.

Açıklanan bilgiler Performance Shipping Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu