Ekonomi

Tekstil sektöründe dijital dönüşüm rüzgarı esiyor

Hefa Grup, geçmişten günümüze 80’den fazla ülkeye ürünlerini ihraç etmiş; Dokuma kesimin merkezine dijitali koyuyor ve teknoloji araçlarını kullanarak iş sürecini hızlandırıyor.

Tekstil endüstrisi yıllar içinde büyük bir evrim geçirdi. Dikiş makinelerinden otomasyona, klasik dokumadan dijital baskıya kadar bu sektördeki değişimler sadece ürünlerin tasarım ve üretimini değil, iş süreçlerini de etkiledi. Türkiye’nin önde gelen tekstil üreticilerinden Hefa Grup, bu değişime öncülük ediyor ve dijital dönüşümü sektörün merkezine taşıyor.

Hefa Grup, suni deri, ham kumaş örme ve boya terbiye tesislerinin yanı sıra iki üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürmekte olup; Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarıyla yeni ürünler sunuyor ve 120 bin ürün barkodu ile Çin pazarından farklılaşmayı başarıyor. Geçmişten günümüze 80’den fazla ülkeye ürünlerini ihraç eden ve sektördeki konumunu güçlendiren Hefa Grup; Kurulduğu günden bu yana Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımlarına büyük önem vererek dokuma sektöründeki dijital dönüşüme dikkat çekiyor.

“Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımlarına odaklanıp dijitali tekstil sektörüne entegre edeceğiz.”

Hefa Grup çatısı altında iş hayatına iki genç girişimci olarak başlayan ve bu uzun yolculuğu başarı ile taçlandıran Fatin Şahinler ve Murat Şahinler, dokuma bölümündeki dijital dönüşümle ilgili açıklamalarda bulundu. Murat Şahinler Üretim tesislerinde kullandıkları teknolojik ve dijital çözümlerle ilgili şunları söyledi: “Üretim tesislerimizde kullandığımız dijital çözümlerle üretim süreçlerimizi optimize ediyoruz. Bu sayede ürün kalitesini artırıyor, üretim sürecini hızlandırıyor ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarıyoruz. “Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımlarına daha fazla odaklanacağız ve dijitali hızla tekstil sektörüne entegre edeceğiz.” Sözlerine yer verdi.

Dijital Dönüşümde Yenilikçi Adımlar!

Hefa Grup, üretim tesislerindeki süreçleri daha hızlı ve verimli hale getirmek için en son teknolojiyi kullanmaya devam ediyor. Suni deri, ham kumaş örme ve boyama fabrikalarında dijitalleşme sayesinde üretim kapasitesini arttırır. Şirket, dokuma ürünlerin tasarımından üretimine kadar her aşamada teknolojiyi entegre ederek bu alana yatırım yapmaya devam ediyor.

“Kullandığımız yazılımlar sayesinde üretimdeki ürünleri anlık takip edebiliyoruz.”

Üretim tesislerinde otomasyon yazılımları kullandıklarını belirten Murat Şahinler: “Siparişleri anlık takip edebilmek ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına zamanında cevap verebilmek için üretim aşamasının düzenli takibinin sağlanması çok önemli. Kullandığımız yazılımlar sayesinde ürünlerin üretim aşamasını anlık olarak takip edebiliyoruz. Bu sayede tesiste iç kontrolü sağlarken, ürünlerin zamanında ve hatasız üretilip müşterilerimize zamanında teslim edilmesini sağlıyoruz” dedi. Bir açıklama yaptı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu