Haber

Aras Elektrik, Iğdır Tuzluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Elektrik Atölyesi Açtı

Aras Elektrik’in Iğdır Tuzluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile imzaladığı “İşbirliği Protokolü” kapsamında okul bünyesinde kurulan elektrik atölyesi açıldı.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde 7 ilde elektrik dağıtım hizmeti veren Aras Elektrik, eğitime verdiği önemi her fırsatta göstererek sorumluluk bölgesine katkı sağlamaya devam ediyor. Son olarak elektrik alanında eğitim gören öğrencilerin bölüm derslerini uygulama fırsatı bulacağı bir elektrik atölyesi oluşturdu. Birçok elektrik malzemesinin yer aldığı atölye, öğrencilerin uygulamalarını rahatlıkla gerçekleştirebilecekleri donanımlı bir alan oldu.

Elektrik atölyesinin açılış programına Iğdır Tuzluca Kaymakamı Birkan Tatlısöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turkay OTAY, Aras EDAŞ Iğdır İl Koordinatörü Özkan Kılıç, Aras EDAŞ Eğitim Müdürü Murat Caf, Okul Müdürü Bilal Güneş, okul öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Aras Elektrik Eğitim Müdürü Murat Caf: “Aras Elektrik olarak ‘Eğitimde İşbirliği’ protokollerimize bir yenisini daha ekleyerek Iğdır Tuzluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile iş birliği yaptık. Bu kapsamda okulumuzdaki atölye eksikliklerini konuştuk. Lise müdürümüz ve öğretmenlerimizle birlikte neler yapılabileceği konusunda araştırma yaptık. “Daha önce de birçok teknik ve meslek lisesine saha uygulamaları için ekipman temin etmiştik. Bu tecrübeyle bu çalıştay için daha kapsamlı ve donanımlı bir atölye kurmak istedik. Bu atölyemizde öğrencilerimizin uygulamalı derslerini rahatlıkla yapabilmeleri için küçük bir trafo, A tipi direk, kafes direk, metre, klemens satın alarak “Kablo çeşitleri vb. malzemeleri temin ettik. Bu iş birliğiyle geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunacağız.” söz konusu.

Kaymakam Tatlısöz, çalıştayın okula ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti. Program, çalıştayın kurulumunda her türlü desteği sağlayan kurum ve firma temsilcilerine plaket verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. -IĞDIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu