Haber

Şemdinli’de şehitlerin isimleri cadde ve sokaklarda yaşatılacak

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 19 cadde ve sokağa farklı tarihlerde şehit olan güvenlik korucuları ile 2016’da teröristlerce öldürülen 26. Periyot Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti birinci sıra milletvekili adayı Ahmet Budak ve eski Şemdinli Korucu Derneği Lideri Mehmet Özer’in oğlu Menderes Özer’in isimleri verildi.

Şemdinli Belediye Meclisi, ilçedeki şehit güvenlik korucuları ve sivillerin isimlerinin kimi cadde ve sokaklara verilmesi kararı aldı.

Bu kapsamda belediye takımları, farklı tarihlerde şehit olan 17 güvenlik korucusu ile Budak ve Özer’in isimlerinin yazıldığı tabelaları mahallelerdeki sokak ve caddelerin girişine astı.

Belediye Başkanı Tahir Saklı, gazetecilere, ilçenin imarını yenileyince sokak ve caddelerin isimlerini de değiştirme ihtiyacı duyduklarını söyledi.

Söz konusu yerlerde şehitlerin adını yaşatmak istediklerini belirten Saklı, “Bulunduğumuz sokağa da 2016’da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen merhum Ahmet Budak’ın ismini verdik. Bu vesileyle hem şehitlerimize olan borcumuzu ödemek istedik hem onları anmak istedik. ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, şayet uğrunda ölen varsa vatandır.’ Biz de bu şiarla vatanımız için canlarını verenleri unutmamak için bu türlü bir çalışma yaptık.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu