Teknoloji

Samsung’un Bu Modeli 7 Yıl Boyunca Güncellenecek

Samsung piyasaya sunacağı yeni modeli için 7 yıl boyunca güncelleme desteği verecek. İşte Galaxy Z Flip 6 hakkındaki son gelişmeler…

Samsung, önümüzdeki dönemlerde Galaxy Z Flip 6 modelini piyasaya sunacak. Galaxy Z Fold 6 ile eşzamanlı piyasada olacak yeni katlanabilir akıllı telefon için Samsung iddialı bir destek sağlayacak. Gündeme gelen haberlere göre Samsung yeni modeline duyduğu güveni göstermek adına akıllı telefon sektöründe çok fazla görülmeyen bir destek süresi verecek.

Galaxy Z Flip 6, 7 Yıl Boyunca Güncellenecek

Samsung, yeni modelini piyasaya sunduktan sonra 7 yıl boyunca kullanıcılara güncelleme desteği verecek. Bu sayede hem güvenlik hem de yazılım olarak kullanıcılar en yeni sistemleri kullanmaya devam edebilecek. Genelde 4 yıl ile sınırlandırılan bu desteklerde Samsung son dönemlerde ciddi ilerlemeler kaydetti. Bu durum da modele ne kadar güven duyulduğunun en önemli göstergelerinden birisi.

Samsung’un Bu modeli 7 Yıl Boyunca Güncellenecek

Samsung Galaxy Z Flip 6 Özellikleri

Galaxy Z Flip 6 için gündeme gelen bilgilerde bazı teknik detaylara da yer verilmiş durumda. Bir önceki modele göre 0.5 inçlik ekran büyüklüğüne sahip olacak Galaxy Z Flip 6, 3.9 inçlik kapak ekranıyla kullanılacak. Ana ekran ise 6.7 inç olacak. Yeni modelin işlemci yuvasında Snapdragon 8 Gen 3 yer alacak. Daha güçlü ve dayanıklı menteşe sistemlerine sahip olacak Z Flip 6, kullanım konusunda da uzun yıllar sorunsuz bir açma kapatma desteği sağlayacak.

Yeni modelde yer alması beklenen diğer özellikler ise şöyle;

  • Arka Kamera: 50 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açı sensörü
  • RAM: 12 GB
  • Batarya: 4000 mAh

Bu özellikleriyle önceki modele göre önemli yükseltmeler içerecek yeni cihaz, yaz döneminde tanıtılacak. Temmuz ayında tanıtılan Galaxy Z Flip 5 modeline göre yeni model de Temmuz aylarında piyasada olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu