Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Haluk Bayraktar’a “Atatürk Havalimanı” Tepkisi

Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi yapacaklarını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, “En iyisini Türklerin değil ABD şirketlerinin yapabileceğini varsayarsak… Bayraktar cevap verdi. Kılıçdaroğlu ‘Don’ Bu kadar politize olma sevgili Haluk Bey Bir partinin seçim propagandası olmak sana yakışmaz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın kardeşi ve Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidara gelmesi durumunda açıklama yaptı. Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay projelerinin merkezi yapacaklardı. eleştirdi.

Bayraktar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Bir milyondan fazla gencin yarıştığı, dünyanın en iyi Milli Teknoloji Projelerinin sergilendiği TEKNOFEST’e ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı’nın bir ABD şirketine verilmesi fikri… Hâlâ ABD şirketlerinin “en iyisini” yapabileceğini düşünmek, Türkler değil… Nuri Demirağ’ın uçakları yere indi. gömme zihniyeti hiç değişmedisöz konusu.

“Bir partinin seçim propagandacısı olmak size yakışmaz”

Bayraktar’ın bu paylaşımına yanıt veren Kılıçdaroğlu, ‘Bu kadar politize olmayın’ dedi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Bu kadar politikleşme sevgili Haluk Bey. Aile olarak bizim için çok değerlisiniz. Bir partinin seçim propagandası olmak size yakışmaz. Gelecekte tüm başarılı Türk girişimcilerimize yer var. Uzay hepiniz için yeterince geniş.’

Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı ile ilgili projesini dün sosyal medya hesabından paylaştığı bir görselle anlattı. Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay projelerinin merkezi yapacaklarını ifade etti. ‘Bunu kiminle yapacağız? ABD’de dünyaca ünlü Sierra Nevada firmasının sahipleri olan Eren Özmen ve Fatih Özmen ile merkezin kurulması ve geliştirilmesi için başarılara imza atacağız. Lütfen arkadaşlar, bu isimleri Google’a yazın. Bu dünyada ne mücevherlere sahip olduğumuzu görün’ifadeleri kullanmıştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu