Sağlık

Buca Belediyesi projesine il dışından da talep var.

Buca Belediyesi tarafından “Asla yolda bırakılmazsınız” sloganıyla hayata geçirilen ve araçları bozulan engelli vatandaşların imdadına yetişen “Engelli Tamir İstasyonu” projesi tüm hızıyla devam ederken, 60 engelli vatandaşlar elde edilen yedek parçalar ile tekerlekli sandalye kullanıcısı oldu. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın yakından takip ettiği proje kapsamında bugüne kadar 2 bin 350 engelli hizmet aldı.

“Asla Yola Çıkmayacaksın” sloganıyla yürütülen çalışma kapsamında hayata geçirilen Engelli Tamircisi ile işçiler, vatandaşların talebi üzerine yolda kaldıkları yere giderek müdahale ediyor. . Söz konusu arıza yerinde giderilemiyorsa araçlar belediye bünyesindeki tamirhaneye götürülerek onarılır.

BAKIM VE ONARIM İŞLEMLERİ ÜCRETSİZ

Öte yandan bir yandan engellilere yardım ederken bir yandan da rutin bakım ve onarım işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Tekerlekli sandalye kullanıcıları mesai saatleri içerisinde merkeze giderek bakımlarını yaptırabilir ve olası bir arızanın önüne geçebilirler. Arızalı modüllerin tekrar temin edilmesinin ardından engelliler, değişimlerini merkezde ücretsiz olarak gerçekleştirebilmekte ve personel maliyetinden kurtulmaktadır.

Proje kapsamında merkezden hizmet alan vatandaşlar yeni araç satın alıyor ya da onarım sırasında kalan fazla modüllerden üretilen tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara bağışlanıyor. Projenin başlangıcından bu yana 60 dezavantajlı vatandaş elektrikli tekerlekli sandalye sahibi oldu.

BAŞKAN KILIÇ’A TEŞEKKÜRLER

Uygulamanın paydaşlarından Buca Engelliler Derneği Lideri Harun Kara, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a teşekkür ederek, “Bu proje Türkiye’de bir ilkti. Şu anda 2 bin 350 engelli vatandaşımıza hizmet verdik. İlçe dışından da çok talep var. Hatta il dışından gelip Manisa, Denizli, Soma ve diğer illerden bu hizmeti talep eden arkadaşlarımız var.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu