Haber

Türkiye Motokros Şampiyonası Gönen’de yapılacak

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 4. ayak yarışları 4-5 Kasım tarihlerinde Balıkesir’in Gönen ilçesinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Gönen’deki bir restoranda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ilçenin 13 yıldır uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapan en uzun soluklu, en sürdürülebilir ve istikrarlı MX pistine sahip olduğunu söyledi.

Uçar, Gönen’deki organizasyonlarda yıllardır birçok genci Türk sporuyla tanıştırdıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak Gönen’e özel önem veriyoruz. Milli sporcumuz Şakir Şenkalaycı liderliğinde Gönen Kaymakamlığı ve Gönen Belediyesi başta olmak üzere birçok kamu kurumu da desteklerini bizden esirgemiyor. Bazı nedenlerden dolayı 4. Edirne programında yer alan Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 2023 sezonu etap yarışları Gönen’de yapılacak” dedi. Hafta sonu boyunca çeşitli kategorilerde 200’e yakın motosiklet tutkunu yarışçı burada ter dökecek. Tüm sporseverleri adrenalin dolu yarışlarımıza bekliyoruz.”

Toplantıya Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Gençlik ve Spor katıldı. Sporİl Müdürü Adem Özalp, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Yahya Akduman, milli sporcu Şakir Şenkalaycı ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Hız, stabilite ve adrenalinin ön plana çıktığı yarışlar Şakir Şenkalaycı Motokros Pisti’nde gerçekleştirilecek. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Gönen Belediyesi’nin desteklediği organizasyon, 4 Kasım Cumartesi günü teknik incelemelerin ardından antrenman ve sıralamalarla başlayacak. İlk etap yarışları aynı gün MX, Veteriner ve 50 cc sınıflarında gerçekleştirilecek. 5 Kasım Pazar günü sporcular iki etaptaki final yarışları için başlangıç ​​rayında sıraya girecek.

haber-havsa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu