Haber

Turgut Altınok: Ankara yeniden sanatın ve kültürün başkenti olacak

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, “Ankara 5 yıldır sessiz kalan bir şehir, ıssız bir şehir. Ankara yeniden sanatın ve kültürün başkenti olacak.”

Turgut Altınok, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi’nde ‘2. Kitap Günleri’nin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Altınok, gençleri bol bol kitap okumaya davet ederek, “Sevgili gençler, okuyun, okuyun, okuyun. Her yere gidemeyebilirsiniz ama her yerde okuyabilirsiniz. Kitap okumak size büyük bir keyif verecektir. birçok şeyde bu sizin yolunuz ve rehberiniz olacak.” Ankara’nın bir dönem kültür ve sanatın başkenti olduğunu belirten Altınok, “2. Kitap Günleri’ni sanatın ve kültürün kaybolmaya başladığı bir dönemde açıyoruz. Ankara bir dönem sanatın ve kültürün başkentiydi. Ankara yazar ve şair yetiştiren bir üretim merkeziydi. Bugün İstanbul’da bakın ne çok sanatçı var. Büyüdükleri yer Ankara. Ankara 5 yıldır sessiz kalmış bir şehir, ıssız bir şehir. Ankara sanatın başkenti olacak Pursaklar Belediyesi’nde kültür merkezi, tiyatro salonu, spor tesisi gibi pek çok sanat ve el sanatları tesisi bulunuyor ancak imkanları kısıtlı.” diye konuştu. Ankara’da tek bir çalışma yok” dedi.

‘HAVALİMANI METROSUNU İNŞA EDECEĞİZ’

Mevcut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın verdiği sözü hatırlatan Altınok, “Ankara’nın yerli ve yabancı milyonlarca turistin geleceği fuar merkezi hala bitmedi. 5 yıl içinde açacağının sözünü verdi. Açtı mı?” Açamadım. Fuar merkezini 2024’te açacağım. Pursaklar’a sözüm var. Cumhurbaşkanımızla, Ulaştırma Bakanımızla görüştük. Havaalanı karayolu metromuzun projesi hazır. Ne yapılacak? Yapacağız. 31 Mart’ta sönen Ankara’nın ışıklarını açın. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Pursaklar Belediyesi 24 saat çalışacak. Büyükşehir Belediyesi olarak gelip yapacağımız çalışmaları anlatacağız. “31 Mart’tan sonra inşaatı yapacağız. Çubuk, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Pursaklar, Altındağ, Keçiören, Etlik Şehir Hastanesi ve Ovacık’a uzanan havalimanı metrosu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu