Ekonomi

Tesla, CFO koltuğu için Vaibhav Taneja’yı onayladı

2023 yılında hisse fiyatı iki kattan fazla artan Tesla, yönetim kurulu değişikliği ile gündeme geldi. Tesla, Baş Muhasebecisi Vaibhav Taneja’nın mevcut görevlerine ek olarak CFO koltuğuna oturacağını duyurdu.

Tesla, CFO koltuğu için Vaibhav Taneja’yı onayladı

Kirkhorn, Tesla’ya 2010 yılında kıdemli bir finansal analist olarak katıldı ve beş kez terfi etti. 34 yaşında bir CFO olarak Kirkhorn, üç yıl boyunca yaklaşık 10 milyar dolarlık borcunu geri ödedi ve yatırım notlarını güvence altına almasına yardımcı oldu.

Şirketin dün yaptığı duyuruya göre, dört direktörden biri ve hissedarlar için şirketin önde gelen seslerinden biri olan Kirkhorn, CFO görevinden istifa etti. Şirket, sorunsuz bir geçiş sağlamak için Kirkhorn’un yıl sonuna kadar görevinde kalacağını belirtti.

HarmonyOS kullanan lüks coupe tanıtıldı!

Kirkhorn görevini 45 yaşındaki Taneja’ya bırakacak. Şu anda Baş Muhasebeci olan Tenja, 2019’da baş muhasebe sorumlusu olmadan önce EV üreticisinde çeşitli görevlerde bulundu. Daha önce Hindistan ve ABD’de PricewaterhouseCoopers’ta çalıştığını belirtmek gerekir.

Konuyla ilgili yine Deepwater Asset Management’ın yönetici ortağı Munster, “Tesla’da 13 yıl geçirmek, herhangi bir şirkette 50 yıl çalışmakla eşdeğer. Kirkhorn’un yıl sonuna kadar görevde kalması oldukça iyi bir hamle” dedi. geçiş için.” sözlerini verdi.

CEO olarak Musk’ın yerini alacak en iyi adaylardan biri olarak kabul edilen Kirkhorn’un ayrılışı, Tesla’da liderlik konusunda belirsizliği beraberinde getirdi. Mart ayındaki yatırımcı toplantısında Musk ile birlikte sahneye davet edilen 16 yönetici arasında yer almayan Taneja, CEO adayları listesine eklendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu