Haber

Tepebaşı’na Gelen Şairlere Kültür Sanat Gezisi

TepebaşıBelediyenin bu yıl 11’incisini düzenlediği ‘Uluslararası Şiir Buluşması’ için kente gelen şairler, ‘Milli Mücadelede Eskişehir ve 100. Yılında Eskişehir’in Kurtuluşunda’ sergisi ile ‘Pişmiş Toprak Sempozyumu’nu inceledi.

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Şiir Buluşması devam ediyor. Buluşma kapsamında kente gelen yerli ve yabancı şairler, Milli Mücadele’de Eskişehir’in duruşu ve Eskişehir’in 100. Yılında Eskişehir’in Kurtuluşu’nda sergilediği duruş ile 1994 yılında düzenlenen Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda ortaya çıkan eserleri inceledi. belediye hizmet binasında yer almakta ve şehrin her tarafını süslemektedir.

Serginin hazırlanmasına katkı sağlayan Prof. Dr. Kemal Yakut, şairlere eşlik ederek sergiyi anlattı. Eskişehir’in bir sanat kenti olduğunu vurgulayan şairler, Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun standına ve çalışmalarına hayran kaldıklarını ve böyle bir etkinlikte yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Şairler, Gezi Parkı protestolarında yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz’ın Atila Özer Karikatür Evi’nin yanındaki heykelini de ziyaret etti. Şairlerden Mazlum Çetinkaya, heykelin önünde Ali İsmail Korkmaz’ın anısına bir şiir okudu.

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-adalar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu