Haber

Talas Belediyesi Kamber’de Asfalt Çalışması Gerçekleştirdi

Talas Belediyesi; kırsal mahallelerden Kamber’de önemli bir asfalt çalışması gerçekleştirdi. Yürütülen çalışmayla Kamber’in Malatya yolu girişinde, mahalle içi ve yeni yapılan mahalle çevre yoluna 3 bin ton sıcak asfalt döşendi.

Talas Belediyesi yol yapım gruplarının yürüttüğü çalışmayla Kamber’i Malatya yoluna bağlayan yeni çevre yolunun altyapısı yenilendi. Yer yer 2 metreyi aşan dolgu ve tesviye ve sıkılaştırma işlemlerinin ardından yol asfalta hazırlandı. Diğer bir çalışmada ise Malatya yolu üzerinde Kamber ana girişinden mahallenin yeni çevre yoluna kadar olan bölümdeki eski asfalt kaldırılarak altyapı çalışmaları tamamlandı. Her iki yolda da planlanan altyapının tamamlanmasıyla birlikte sıcak asfalt serimine başlandı. Yapılan çalışmayla Malatya yolu üzerindeki ana girişten başlayarak mahallenin diğer ucuna kadar uzanan Kamber yolu, sıcak asfaltla özenle yenilendi. 2 kilometre uzunluğundaki yolun genişliği 10 metreye çıkarıldı. Böylelikle konfor ve rahat ulaşım sağlayan yola 3 bin ton sıcak asfalt serilmişti.

Kamber Mahalle Muhtarı Ömer Navruz ise çalışmayla ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi; Çok büyük bir hizmet sunulduğunu belirterek, “Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın’a çok teşekkür ediyorum. Tüm çalışanların emeği sayesinde. çok güzel bir yol çalışması.” Muhtar Navruz, bölgedeki taş ocaklarının bağlantı yolunun kendi mahallesinden geçtiğine dikkat çekerek, “Geçen yıl Talas Belediyemiz tarafından taş ocaklarına alternatif bir çevre yolu yapıldı. Çok güzel oldu. 6 taş ocağı var, 2 taş ocağı var. Bölgemizde ponza taşı ocakları ve 20’ye yakın elektrik santrali var. Araç yoğunluğu açısından mahallemiz “İçinden sürekli araçlar geçiyordu. Talas Belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemiz çalışma yaparak Kamber’e çevre yolu yaptı. Yıllardır çözülemeyen yol sorunumuzu Belediye Başkanımız Yalçın çözdü. Artık mahallemizin önünden ağır tonajlı araçlar geçiyor. Bu sayede mahallemiz toz ve gürültüden kurtuldu.” dedi.

Mahalle sakinleri de yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu