Ekonomi

Şirketleri basılan Engin Polat’tan anlamlı paylaşım

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddialarıyla başlatılan soruşturmanın ardından mal varlıklarına el konulan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın işyerlerinde dün arama yapıldı. Baskın sırasında sessiz kalan Engin Polat’ın sosyal medya hesabında eşiyle birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaşıp sus emojisi eklemesi dikkat çekti.

SESSİZ KALDI

Hakkındaki iddiaları her fırsatta reddeden ve daha önce de iki kez vurulan Engin Polat, şirketlerine yapılan aramanın ardından Dilan Polat’la birlikte çekilmiş bir fotoğrafını yayınladı ve sadece sus emojisi ekledi. Polat, baskınlara ilişkin bir açıklama yapmadı.

15 FİRMAYA BASKIN YAPILDI

Haklarında çıkan tartışmaların ve sosyal medyadaki paylaşımlarının ardından MASAK tarafından yürütülen soruşturmanın ardından Dilan Polat ve Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına el konuldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dün sabah vergi müfettişlerinin talebi üzerine Polat çiftiyle bağlantılı 15 şirkette arama kararı çıkardı.

TELEFONLARINA EL KOYULDU

Söz konusu kararın, resmi belgelerde sahtecilik yapılması, suç işlemek amacıyla örgüt kurulması, suç sonucu oluşan malvarlığının değerinin aklanması ve vergi yol kanununun uygulanmaması gibi hatalardan dolayı alındığı ortaya çıktı. Öte yandan arama kararı Polat çiftinin dijital ekipmanlarına da yer verdiği için telefonlarına da el konuldu. İşyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda belge ve elektronik cihaz ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı ekipleri tarafından araçlara yüklenerek götürüldü.

alucrahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu