Teknoloji

Şifre Paylaşımının Nasıl Engelleneceği Açıklandı: Netflix ‘Yanlışlıkla’ Yayınlanan Yönergeleri!

Popüler dijital yayın platformu Netflix, aldığı yeni kararlarla dikkat çekiyor. Birçok kullanıcının tek hesap üzerinden Netflix kullanmasını engellemek için çalışma başlatıldı. Hesap ve şifre paylaşımının sona ereceğini duyuran Netflix, geçtiğimiz günlerde şifre paylaşan hesapların nasıl onaylanacağına dair bilgiler paylaşmıştı. Yayınlanan bu bilgiler siteden kaldırılmıştır.

Popüler platform Netflix, son zamanların en popüler dijital yayın kanallarından biri haline geldi. Yeni bir yılın gelmesiyle birlikte Netflix yeni kararlar almaya başladı.

Akış devlerinden Netflix, şifre paylaşımını en aza indirmek için kolları sıvadı. Bu konudaki çalışmalara yük olan platform, geçtiğimiz günlerde şifre paylaşımının nasıl engellenebileceğine dair bilgiler yayınladı.

Netflix, şirketin önemli bir gelir kaybına neden olan şifre paylaşımının nasıl sonlandırılacağına ilişkin yönergeyi resmi sitesinden kaldırdı.

RaniniTv’de yer alan habere göre Netflix, The Streamable’a açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda, paylaşılan talimatların ‘yanlışlıkla’ siteye eklendiğini belirtti. Siteye yüklenen bilgiler bir hatadan dolayı kaldırılmıştır.

Ünlü yayın platformu Netflix, ekstra hesap özelliğini düşük bir fiyata test ettiği Şili, Kosta Rika ve Peru’da geçerli olan şifre paylaşım kurallarını yanlışlıkla yayınladı.

Bu kuralların özellikle ABD’de uygulanabilirliğinin resmiyet kazanmadığını söyleyebiliriz.

Bahis hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Yorumlara git…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu