Ekonomi

Sanofi, François-Xavier Roger’ı yeni CFO olarak atadı

PARİS – Küresel sağlık hizmetleri başkanı Sanofi, bugün François-Xavier Roger’ın 1 Nisan 2024’ten itibaren Finans Direktörü olarak göreve başlayacağını ve İcra Komitesine katılacağını duyurdu. Merkezi Paris’te olacak olan Roger, Jean-Baptiste’in yerini alacak Hayırsever bir vakıf olan Apprentis d’Auteuil’in Lideri olarak yeni bir göreve adım atan Chasseloup de Chatillon.

Roger, Nestle’de sekiz yılı aşkın bir süre CFO olarak çalışmış olması nedeniyle Sanofi’ye zengin bir deneyim kazandırıyor. Buradaki görev süresi, güçlü finansal liderlik ve sürdürülebilir değer yaratma konusundaki kararlılığıyla dikkat çekti. Roger’ın kapsamlı uluslararası deneyimi Avrupa, ABD, Asya, Afrika ve Latin Amerika’daki pozisyonları içermektedir. Nestle’den önce, 2013-2015 yılları arasında Japonya’da Takeda Pharmaceuticals’ın CFO’su olarak görev yaptı. İlaç endüstrisindeki kariyerine 14 yıl boyunca Roussel, Hoechst ve Aventis’te çalışarak başladı, ardından Danone Asia ve Danone Group’ta görev aldı ve daha sonra şu şekilde çalıştı: NASDAQ’ta listelenen bir cep telefonu operatörü olan Millicom’un CFO’su.

Sanofi CEO’su Paul Hudson, Roger’ın atanmasına duyduğu güveni ifade ederek, Roger’ın kanıtlanmış performansına ve Sanofi’nin bir sonraki büyüme aşamasına katkı beklediğine dikkat çekti. Hudson ayrıca, görevden ayrılan CFO Chasseloup de Chatillon’a Sanofi’nin “Kazanmak İçin Oyna Stratejisi”ni geliştirme ve finans organizasyonunu modernleştirmedeki rolü nedeniyle teşekkür etti.

Chasseloup de Chatillon, Sanofi’deki görev süresini olumlu değerlendirerek şirketin dönüşümünü ve sosyal etki tutkusuyla Apprentis d’Auteuil’e katılma kararını vurguladı. Roger ayrıca hasta sonuçlarını ve hissedar değerini iyileştirmeyi amaçlayan değerli bir dönüşüm döneminde Sanofi’ye katılmanın heyecanını da dile getirdi.

Sanofi, dünya çapında bilim aracılığıyla yaşamları iyileştirme, tedavi seçenekleri ve aşı koruması sağlama konusundaki kararlılığıyla tanınıyor. Şirket, faaliyetlerinde sürdürülebilirliğe ve sosyal sorumluluğa önem vermektedir. Sanofi’nin hisseleri EURONEXT’te SAN koduyla ve NASDAQ’ta SNY koduyla işlem görmektedir.

Sanofi’deki bu liderlik değişikliği, şirket tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu