Ekonomi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Hasır Çelik Fabrikası Kuruyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Tekkeköy ilçesinde Hasır Çelik Fabrikası inşa ediliyor. Büyükşehir Belediyesi Teknik İşler Daire Başkanı Nurettin Özbey, fabrika inşaatına başlandığını belirterek, “Bu proje belediyemize ciddi bir katma değer ve ek istihdam sağlayacak.”

Ürettiği ekipmanlarla altyapı ve üstyapı işlerinde büyük tasarruf sağlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, değerli bir üretim tesisini daha Samsun’a kazandırıyor. Beton santralleri, kırma tesisleri, Bordür Parke ve Beton Boru Fabrikası kurarak maliyetleri düşüren Büyükşehir Belediyesi, yol ve üst yapı işlerinde büyük önem taşıyan hasır çeliğin de üretimini gerçekleştirecek. Bu kapsamda Tekkeköy ilçesinde 1600 metrekare alan üzerine kurulacak Hasır Çelik Fabrikası’nın inşaatına başlandı. Temel işlemleri tamamlanan fabrikanın inşaatının 2 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

“Ek katma değer sağlayacak”

Hasır Çelik Fabrikası inşaatı hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Teknik İşler Daire Başkanı Nurettin Özbey, “Kendi ekip ve ekipmanlarımız ile çalışmalarımızı yürüterek altyapı ve üstyapı işlerinde yüksek verimlilik ve tasarruf sağlıyoruz. ve malzemeleri.Bu anlamda ilk olarak kırma tesisleri ve beton santralleri kuruldu.Şimdi de Hasır Çelik Fabrikası inşaatına başladık.1.600 m2 alan üzerine fabrikayı inşa ediyoruz.Temel işlemleri devam ediyor. Mart ayı sonuna kadar çalışmalarımızı tamamlayacağız. Artık kendi hasır çeliğimizi üretmeye başlayacağız. Bu hasır çeliklerimizi hem yollarımızda hem de bazı üst yapı projelerimizde kullanacağız. Ayrıca “Hasır çeliklerinde de üretim yapacağız. Bordür, Kilit Döşeme ve Beton Boru Fabrikasında üretilen belli çapın üzerindeki beton borular. Bu proje belediyemize önemli bir katma değer ve ilave istihdam sağlayacaktır” dedi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu