Ekonomi

Piyasa ABD CPI verilerini ve SEC ETF kararlarını beklerken Bitcoin 36.400 dolara düştü

Bitcoin Salı günü bir gerileme yaşadı ve hafta sonundaki kazanımları sildikten sonra 36.400 dolara düştü. Yatırımcılar iki önemli duyuruyu beklerken, kripto para piyasası şu anda gergin durumda: Ekim ayına ait ABD Tüketici Fiyat Endeksi (CPI) verilerinin yayınlanması ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 9 Kasım ile 9 Kasım arasında beklenen bir düzine spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu duyurusu. 17 Kasım. (ETF) başvuru kararı.

Bu olayların sonucu Bitcoin’in Yörüngesi açısından önemli olması bekleniyor. ETF’lerin onaylanması kurumsal ilgiyi artırabilir ve potansiyel olarak Bitcoin’in fiyatını yükseltebilir. Öte yandan JPMorgan (NYSE: JPM) beklentileri yumuşattı ve Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayının önceden düşünüldüğü gibi yatırımcıların ilgisini çekmeyebileceğini öne sürdü.

JPMorgan’ın temkinli duruşuna rağmen bazı kripto analistleri Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Analistler Faibik ve @el_crypto_prof, Bitcoin’in önümüzdeki iki ay boyunca 34.000 ila 38.000 dolar aralığındaki konumunu korumayı başarması halinde 50.000 dolara yükselebileceğini öngördü. Her iki analist de Bitcoin’in 2024 yılına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini öngörüyor. Özellikle @el_crypto_prof, 48.000 ila 50.000 dolar arasındaki alanı dijital para birimi için kritik bir eşik olarak tanımladı.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu