Haber

Muş Valisi Çakır hain saldırıda yaralanan kahraman askerleri ziyaret etti

Muş Valisi Çakır hain saldırıda yaralanan kahraman askerleri ziyaret etti

MUŞ – Muş Valisi Avni Çakır, Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada yaralanan Muşlu askerleri evlerinde ziyaret etti.

Muş Valisi Avni Çakır, PKK terör örgütünün 12 Ocak 2024’te Kuzey Irak’taki Pençe Kilit Harekatı Bölgesi’nde hain saldırısı sonucu yaralanan ve daha sonra Hasköy ilçesi ve Sungu Kasabasındaki baba evlerine dönen kahraman gaziler. Ankara’da tedavileri sırasında piyade sözleşmeli Er Ahmet Kadan, piyade ise er İsmail sözleşmeli oldu. Taş’ı evinde ziyaret etti. Vali Çakır, aile bireyleriyle sohbet ederek onlara acil şifalar diledi, böyle kahraman evlatlar yetiştiren ailelere teşekkür etti ve şehitlerin ruhları için dua etti. Kahraman gazilerin büyük kahramanlık örnekleri sergilediğini belirten Vali Çakır, “Yaklaşık 3 hafta önce Pençe Kilit Harekat Bölgesi’nde üs bölgesine yapılan hain saldırıda yaralanan iki kahraman askerimiz de ilçe nüfusuna kaydedildi. Muş ilimiz. O gece olanları hem Ahmet’in hem de İsmail’in ağzından anlatabiliyoruz.” Ayrıca oradaki kahramanlarımızın nasıl bir karşı destan yazdığını da dinledik. Bu ülkenin ve bu milletin birlik ve bütünlüğüne, çok güçlü ilkeler çerçevesinde, büyük bir özveri ruhuyla hizmet ediyorlar. Orada sadece vatanımızın, milletimizin bekası, birlik ve beraberliğimiz için büyük bir kahramanlık örneği gösterdiler. Gazilerimizin ailelerine devletimiz adına teşekkür ediyorum. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Babasına, aziz milletimizin kahraman oğluyla ne kadar gurur duyduğunu anlattık. Kahraman askerlerimiz kısa süre içerisinde görevlerine devam etmek istediklerini belirttiler. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ülkemizde terör faaliyetleri neredeyse yok denecek seviyelere ulaştı. Yani bataklığı kurutmadan çalışmalarınızı tam anlamıyla tamamlayamazsınız. Sınırlarımızın güvenliği; Sınır tabanındaki yuvarlak terörist kümelerinin dağıtılmasıyla mümkün oluyor. Devletimiz bu konuda irade ortaya koymuştur. Bu noktada büyük fedakarlıklar yapılıyor. Bunların faydasını zaten ülke içinde büyük ölçüde hissettik” dedi.

Kuzey Irak’ta Pençe Kilit Harekatı Bölgesi’nde PKK terör örgütünün hain saldırısı sonucu yaralanan sözleşmeli piyade İsmail Taş, tedavisinin tamamlanmasının ardından görevine dönmek istediğini belirterek, şunları söyledi: Kuzey Irak’ta Pençe Kilitleme Harekatı’nda yaralandım. Şu anda tedavime evimde devam ediyorum. Devletimiz her zaman destek veriyor “Birbirimizle hissettik. Şehit olan dostlarıma rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Tedavim tamamlandıktan sonra görevime döneceğim” dedi.

Ziyarete Hasköy Kaymakam Yardımcısı Ahmed Çelik, Muş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mehmet Kasım Ermiş, Muş Emniyet Müdürü Serkan Karaman, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kırtay, Hasköy İlçe Müftüsü Rıdvan Çelik ve Askeri Erkan katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu