Ekonomi

LPG’den sonra tarih verildi: Motorin fiyatlarında büyük artış var, sırada benzin mi var?

Akaryakıt sektörü kaynaklarının verdiği bilgilere göre m otorinfiyatlarda 20 Ocak Cumartesigünden itibaren geçerli 1 lira 15 kuruşluk fiyat artışıBeklemek.

Akım sıvı yakıtPompa fiyatlarıyla karşılaştırıldığında; İstanbulda Motorinin litre fiyatı 39,06 liradan satılıyor. Litre yakıt ortalama 36,87 liradansatış.

Benzin fiyatlarında artış olacak mı?

Sektör kaynakları yakın gelecekte akaryakıt fiyatlarında artış bekliyor.

Fiyatlar neden artıyor?

Yemek yemek Mİran merkezli HusilerTicari gemilere yönelik baskınlar devam ederken dünyada ciddi bir tedarik sorunu yaşanabilir ve bu durum petrolün daha da artmasına neden olabilir. fiyatlara yansıyabilirKonuyla ilgili uzmanlardan da yorumlar geliyor.

Kaliforniya merkezli çok uluslu enerjişirket Chevron CEO’su Michael Wirth, “Kızıldeniz’deki kriz, petrol akışına yönelik ciddi riskler oluşturuyor ve gerilimlerin Orta Doğu’da büyük bir arz kesintisine yol açması durumunda fiyatlar hızla değişebilir. Bu çok önemli bir durum ve daha da kötüye gidecek gibi görünüyor. ABD ham petrolünün varil başına 73 doların altında işlem görmesine şaşırdım çünkü riskler oldukça gerçek. Dünyadaki petrolün büyük bir kısmı bu bölgeden geçiyor ve eğer bu bağlantı kesilirse her şeyin çok hızlı değiştiğini görebilirsiniz. “18 küresel lojistik şirketi, rotanın uzatılmasına rağmen gemilerini Kızıldeniz’den çekerek Ümit Burnu’na yönlendirdi.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu