Haber

Lodos İstanbul’daki Etkisini Artırıyor

İBB AKOM’un yaptığı son değerlendirmeye göre bugün öğle saatlerinde güneybatı rüzgarı etkisini artıracak. Sıcaklıklar 23 derece civarında seyredecek.

İBB Afet ve Uyum Merkezi’nin (AKOM) meteorolojik değerlendirmesine göre bugün güneybatı rüzgarı kuvvetlenerek etkisini artıracak. Güneybatıdan etkili olan rüzgarla birlikte sıcaklıkların 23 derece civarına çıkacağı iddia ediliyor. Yarın güneybatı rüzgarının şiddetlenerek fırtınaya dönüşmesi ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların görülmesi bekleniyor.

Açıklamaya göre logonun yoğunluğunun yarın öğle saatlerinden sonra daha da artması (40-60km) ve kısa süreli atılımlarla kuvvetli fırtına (50-80km/saat) şeklinde etkili olması bekleniyor. akşam saatlerinden itibaren. Fırtınayla birlikte kısa süreli kuvvetli sağanak yağışların da olacağı tahmin ediliyor.

İBB EKİPLERİ YAĞMUR İÇİN HAZIR

Yarın akşam saatlerinden itibaren etkili olması beklenen fırtına ve sağanak yağış nedeniyle olası aksiliklere karşı ilgili İBB grupları yeterli sayıda işçi ve ekipmanın bulunduğu nöbet sistemine geçti. İstanbullular olası aksiliklere karşı da uyarıldı. Pazar sabahın erken saatlerinden itibaren sistemin bölgemizden ayrılacağı ve çoğunlukla güneşli gökyüzünün hakim olacağı, sıcaklıkların ise 21-24 derece aralığında kalmaya devam edeceği öngörülüyor.

haber-olur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu