Teknoloji

Lenovo’nun döndürülebilir ekranlı konsept bilgisayarıyla tanışın

Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde kıvrılabilen ekran tasarımlarıyla tanıtılan telefonlar ilgi gördü. Özellikle Motorola bu teknolojiye sahip konsept akıllı telefonunu tanıttığında görenleri hayrete düşürdü.

LENOVO BİR KAZANIR

Sürekli katlanabilir telefonlar görüyoruz. Ancak artık akıllı telefonları, tabletleri ve hatta dizüstü bilgisayarları katlanabilir ekranlarla görebileceğiz. Evet, Lenovo firmasının Barselona’da düzenlenen MWC’de tanıttığı konsept dizüstü bilgisayar, yakında katlanabilir ekranlara sahip akıllı teknoloji cihazlarla karşılaşabileceğimizi gösteriyor.

Esnek ekranıyla herkesi kendine hayran bırakan Lenovo marka bilgisayar, kıvrılabilen ekranı sayesinde uzatılabiliyor. Bu özelliği ile kullanıcıların dilerlerse geniş bir alanda bilgisayar kullanabilmelerini sağlayacak olan bilgisayar, fuarda meraklıların ilgi odağı haline geldi.

ZİYARETÇİLER SÜRPRİZLERİNİ GİZLEYEMEDİ

CNET üyesi Andrew Lanxon, Barselona’da düzenlenen fuarda Lenovo’nun bu kusursuz cihazını deneyimleme şansı buldu ve kaydettiği görüntüleri kullanıcılarla paylaştı. Lanxon, fuara gelen ziyaretçilerin Lenovo bilgisayarla karşılaştıklarında ilk başta sıradan ve sıradan bir bilgisayar zannettiklerini, bükülebilir ekranı görünce şaşkınlıklarını gizleyemediklerini söyledi.

12,7 inçlik ekranıyla normal bir bilgisayar görünümünde olan cihaz, yan taraftaki butona iki kez basıldığında yavaş yavaş ekranın tamamı boyunca uzamaya başlıyor.

KULLANICILARA KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Lenovo’nun tanıttığı konsept bilgisayarda bulunan bu özellik, kullanıcılara çeşitli yerlerde fayda sağlayacak. Özellikle döküman, haber ve e-kitap okurken sayfanın tam ekrana sığmadığı analiz edilecektir. Ayrıca internette gezinirken daha fazla alanda daha verimli çalışmak mümkün olacak.

Dizüstü bilgisayarın abartılı olmaması, kullanıcıların onu her yere kolayca götürebileceği anlamına geliyor. Kullanıcılar, küçük, sıradan bir dizüstü bilgisayarı taşıma kolaylığıyla büyük ekran performansını deneyimleyecek.

Şu anda sadece konsept bilgisayar olarak görülen teknolojinin hayatımıza ne zaman gireceği bilinmiyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu