Haber

Kral Charles, İngiltere’deki Türkleri ve Suriyelileri ziyaret etti

İngiltere Hükümdarı III.Charles, Türkiye’de ve Suriye’nin kuzeybatısında meydana gelen deprem felaketi nedeniyle ülkedeki Türkleri ve Suriyelileri ziyaret etti. Yardımı hazırlayan Türkler, Kral Charles’a çay ikram ettiler.

Kral Charles, dün Londra’nın Hounslow semtinde yardım hazırlığı yapan Türkleri ziyaret etti. Konuyla ilgili Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, “Majesteleri, Türkiye’de afetten etkilenen insanlar için gıda, battaniye ve kalın giysiler toplayan, paketleyen ve nakliyesini organize eden Hounslow’da gönüllülerle bir araya geldi. Halkevi bir kültür ve kültür merkezidir. Batı Londra’daki Türk diasporası için sosyal etkinlikler düzenleyen ve gönüllüler tarafından bugüne kadar battaniye ve kışlık giysilerin de içinde bulunduğu 100’den fazla yardım paletinin toplanmasını koordine eden merkezde gönüllüler Kral Charles’a çay ikram etti.

Kral Charles’ın Trafalgar Meydanı’nda Suriye cemaati üyelerinin toplanabileceği geçici bir Suriye cemaati çadırı olan Suriye Evi’ni kurduğu belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu