Ekonomi

Kooperatiflerle Kadının Güçlenmesi Projesi Afyonkarahisar’da Tanıtıldı

Afyonkarahisar’da, kadınların işgücüne katılımında etkili bir model olan ve kadın girişimciliğini destekleyen kadın kooperatiflerinin teknik kapasitesinin genişletilmesi amacıyla yürütülen ‘Kadınları Kooperatiflerle Güçlendirme’ projesi için tanıtım toplantısı düzenlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kooperatifçilik ile Kadının Güçlenmesi projesinin tanıtım toplantısı.

Toplantı, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar’ın açılış konuşması ile başladı. Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü ve İl Ticaret Müdürlüğü çalışanları, kalkınma ajansı yetkilileri, konu uzmanları, kadın kooperatif üyeleri ve sivil toplum kuruluşu yetkilileri katıldı.

Projenin amacının, kadınların işgücüne katılımında etkili bir model olan ve kadın girişimciliğini destekleyen kadın kooperatiflerini yaygınlaştırmak olduğunu belirten “Sermayeye erişim, yer kiralama, ihtiyaç duyulan danışmanlık hizmetleri gibi kritik alanlarda kadınlara önemli fırsatlar sunuyor. üretim sürecinde, üretimde ve pazarlamada Kadın dayanışması ve kadın özgüveni Artan etkisiyle ekonomik kalkınmanın merkezi haline gelen kooperatifçilik iyi uygulama örnekleriyle kadınlara ilham veriyor. – AFYONKARAHİSAR

lice-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu