Ekonomi

Kıskaç-4 operasyonlarında 32 şüpheli yakalandı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Milli irademize darbe girişiminde bulunan FETÖ’cülerle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.” Bu kelimeyi kullandı.

Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlükleri tarafından 10 ilde operasyonlar yürütüldüğünü, soruşturma kapsamındaki FETÖ üyelerinin örgüte yardım eden kişiler adına ev kiraladığını ifade etti. gözaltına alınmamak veya tutuklanmamak için, ifşa edilmemek için gruplar halinde bu “yokluk evlerinde” yaşadıklarını söyledi. Tespit edildiğini vurguladı.

Operasyonlar sırasında aranan 2 ev sahibi ve 4 FETÖ’cü şüphelinin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonda yakalandığını anlatan Yerlikaya, “Askeri sır” olarak adlandırılan örgüt kapsamında faaliyet gösterenlerin, Örgüt yapısı”na ait olan ve ankesörlü telefonlarla temas kurduğu tespit edilen, Konya merkezli Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Ordu, Balıkesir, Tokat ve Afyonkarahisar olmak üzere 9 ilde yürütülen operasyonlarda 11 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Bakan Yerlikaya şunları söyledi:

“Örgütün sözde ‘GATA yapılanması’ bünyesinde faaliyet gösterdiği tespit edilen 4 şüpheli, Ankara ve Bursa’da yürütülen operasyonlarda yakalandı. Örgüt bünyesinde çeşitli meslek grupları ve Bank Asya’da hesap artırım kayıtları olduğu tespit edilen 5 şüpheli yakalandı. Örgüt bünyesinde faaliyet gösterdiği belirlenen Aydın’da düzenlenen operasyonda 1 şüpheli yakalandı. ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’ (FETÖ) suçundan hakkında yakalama kararı bulunan kişileri yakalamak amacıyla Bursa, Aksaray, Afyonkarahisar, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta operasyon düzenlendi.Operasyonlarda toplam 5 şüpheli yakalandı.

Operasyonlarda büyük miktarda döviz, altın, Türk lirası, dijital malzeme, organizasyonel belge ve silahlara el konulduğunu belirten Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik ederek, terör örgütleri ve işbirlikçilerinin nefeslerini keseceğini kaydetti. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu