Ekonomi

JPM stratejistleri, Fed faiz indirene kadar teknoloji sektörünün baskı altında olacağını belirtiyor

Yazar – Senad Karaahmetovic

JPMorgan (NYSE:JPM)’ın üst seviye stratejisti, baskı altında kalmaları olası olduğu için müşterilerini riskli varlıklara olan yatırımları artırmamaya çağırdı.

Müşterilere gönderdiği bir notta, teknoloji payları de dahil olmak üzere riskli varlıkların “daha belirgin bir düşüş yönlü riskle birlikte dar bir aralıkta” süreç göreceğini söyledi. “Bu eğilim; muhtemelen Fed, faiz oranlarını düşürmeye başlayana kadar devam edecek ve bu faiz indirimi de muhtemelen önümüzdeki yıl bir noktada gerçekleşecek.” diye ekledi.

“Uygun bir pivot (faiz oranlarını düşürme) için katalizörler muhtemelen artan işsizlik, düşen enflasyon ve finansal piyasalarda bir şeylerin kırılmasının bir kombinasyonu. İşsizlikte çok yakında bir artış gerçekleşmesi mümkün olmadığından piyasalar daha yeterli enflasyon bilgileri, yavaşlayan iktisat ve çıkarlar ve artan mali kaza riskleri ortasında diken üstünde olacak.”

Yine de stratejist, dünya çapında ticari fırsatlar olduğunu düşünüyor. Çin’in yeniden açılmasından “önemli bir ticaret” olarak bahsediyor ve bunun da duraklayan doların yanı sıra gelişmekte olan piyasa varlıkları için bir destek sağlaması gerektiğini belirtiyor.

Notta ayrıca sektör düzeyinde, “güçlü bir ilerlemeye karşın çok cazip değerlemelere sahip olmaya devam eden ve kıymetli ölçüde güzelleştirilmiş bir FCF getirisi” olan Güç vurgulanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu