Yaşam

“Haydi! Yeşil Gelecekler” Çin ve Türkiye Z Kuşağı Fotoğraf Yarışması başladı

Çin’in en büyük beş elektrik üreticisinden biri olan SPIC’in mesken sahipliği yaptığı “Haydi! Yeşil Gelecekler” Çin ve Türkiye Z Nesli Fotoğraf Müsabakası başladı. Yarışa Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Pekin Yunus Emre Türk Kültür Merkezi başta olmak üzere Pekin Yabancı Lisanlar Üniversitesi, Şanghay Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi dayanak veriyor.

‘Haydi! Yeşil Gelecekler’ Çin ve Türkiye Z Nesli Fotoğraf Müsabakası, “Enerji ile Parlayan Çin ve Türkiye, Karbon Hayalinin Geleceği” serisinin kültürlerarası etkinliklerinden biri olma özelliği taşıyor.

Çin ve Türkiye’nin yeşil kalkınma başarılarını sergilemeyi, Çin ve Türk kültürlerinin bütünleşme hikayesini anlatmayı ve Çin ile Türkiye arasında Z Kuşağı için dostane alışverişi geliştirmeyi amaçlayan etkinlikler üç ana bölümden oluşuyor. Çin ve Türkiye Z Kuşağı Fotoğraf Yarışmasının yanında Kasım ayı ortasında gerçekleşecek olan ‘Haydi! Işık Avcısı’ ‘Çin ve Türkiye Fotoğraf Standı ve Yayın Aktifliği ile birlikte Aralık ayı başında planlanan fotoğraf müsabakasının ödül merasimi ve ‘Enerji ile Parlayan Çin ve Türkiye, Karbon Rüyasının Geleceği’ SPIC aktifliği, öbür etkinlikler olarak sıralanıyor.

‘Haydi! Yeşil Gelecekler’ yarışının teması, ‘Enerji ile Parlayan Gelecek’, ‘Yeşil Damga’, ‘Renkli Kültür’ ve ‘Çevre Koruyucu’ olmak üzere toplam dört kategori olarak belirlendi. Müsabakaya gönderilecek yapıtların, bu dört ana tema ile yakından ilgili olması gerekiyor.

KATILIM NASIL OLACAK

Fotoğraf yarışının hedefi da, ‘Çin-Türkiye kültürünün bütünleşmesinin büyüleyici anlarının yanı sıra farklı boyutlardaki fotoğraf çalışmaları aracılığıyla yeşil değeri Çin-Türkiye gençliği perspektifinden yorumlamak ve göstermek’ olarak açıklandı.

Çin ve Türkiye’deki üniversite öğrencilerine, kurumsal çalışanlara ve dünyanın dört bir yanındaki genç fotoğraf meraklılarına açık olan yarışmaya 23 Kasım’a kadar müracaat yapılabilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu