Haber

Hamas, İsrail’in Şifa Hastanesi’nde silah bulduğu iddiasını komik bir tiyatro oyunu olarak nitelendirdi

Hamas, İsrail ordusunun sabah baskın yaptığı Gazze’nin batısındaki Şifa Hastanesi’nde silah bulduğu iddiasını “komik bir tiyatro oyunu” olarak nitelendirdi.

Hamas, İsrail’in “Hamas faaliyetlerini gösteren istihbarat bilgileri doğrultusunda belirli bir yerleşkeye baskın düzenlediği” şeklindeki açıklamasına yanıt verdi.

İsrail’in Şifa Hastanesi’nde silah ve teçhizat bulunduğunu iddia etmesinin “Gazze’de sağlık sektörünü yok etme suçunu meşrulaştırmaya çalıştığı yalanların ve ucuz propagandanın devamından başka bir şey olmadığı” belirtildi.

Açıklamada, bu iddiaların İsrail’in Rantisi Çocuk Hastanesi baskını sırasında yaptığı boş propagandaya benzediği, İsrail’in bir yere silah yerleştirerek artık kimseyi kandıramayacağı komik bir tiyatro oyunu sahnelediği belirtildi.

“İsrail’in çocuklara, kadınlara ve savunmasız sivillere karşı işlediği suçları örtbas etmek için yaydığı yalan ve aldatmacanın boyutunun farkındayız.” Bu ifadelerin kullanıldığı açıklama şu şekilde devam etti:

“Birleşmiş Milletler’e ve uluslararası kuruluşlara, hastanelerin koşullarını gözden geçirecek ve İsrail’in yalan ve asılsız iddialarını tespit edecek uluslararası bir komite kurulması yönündeki çağrımızı iki haftadır defalarca tekrarlıyoruz.”

İsrail güçleri bu sabah erken saatlerde tanklarla birlikte Gazze’nin kuzeyindeki Şifa Hastanesi’ne baskın düzenledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu