Haber

EMEP Milletvekili Sevda Karaca Demir: Tüm devlet okullarında öğrencilere ücretsiz yemek verilmesi bir haktır

İşçi Partisi (EMEP) Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca Demir, “Çocuğun ailesinin gelir durumu ne olursa olsun, tüm devlet okullarındaki tüm öğrencilere ücretsiz yemek sağlanması bir haktır.” söz konusu.

Demir, Meclis’te bir grup sivil toplum kuruluşu üyesi kadınla birlikte düzenlediği basın toplantısında, yoksulluğun her geçen gün arttığını, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrasında yağan artışların milyonları daha ağır bir durumla karşı karşıya bıraktığını savundu. koşullar.

TÜİK verilerine göre 0-17 yaş arası 9,4 milyon çocuğun yetersiz beslendiğini belirten Demir, “Bu gerçek, okula devam etmekten çocuk işçiliğine, zihinsel gelişimden akademik başarıya, çocuklarda ortaya çıkabilecek kronik sağlık sorunlarından çok yönlü sonuçlar doğuruyor.” gelecekte istismar edilecek.” dedi.

Demir, okullarda bedava yemek kampanyası için binlerce imza toplandığını belirterek, “Çocuğun ailesinin gelir düzeyi ne olursa olsun, tüm devlet okullarındaki öğrencilere ücretsiz yemek verilmesi bir haktır.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu