Teknoloji

Dönemin popüler dosya paylaşım sitesi Megaupload’ın yöneticileri ödül olarak cezalandırıldı.

Megaupload, 2000’lerin ortalarında mutlaka bir korsan içerik yuvası değildi; Amacı, büyük belgeleri paylaşmayı kolaylaştırmaktı. Ancak bu durum korsan içeriklerin paylaşılmasıyla kısa sürede değişti.

Federaller siteyi 2012’de ele geçirdikten sonra, bazı yöneticiler hakkında soruşturma başlatıldı. Ve şimdi, Yeni Zelanda’daki bir mahkeme, Megaupload’ın ilk yöneticilerinden ikisini korsanlığa ve fikri mülkiyet hırsızlığına yardım ettikleri iddiasıyla iki yıldan fazla hapis cezasına çarptırdı.

Mathias OrtmannVe Bram van der Kolk sırasıyla 2,7 ve 2,6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aslında, on yılı aşkın bir süredir ABD’nin iade talebine karşı mücadele ettikleri ve organize suç da dahil olmak üzere çok daha ciddi suçlamalarla karşı karşıya kaldıkları için bu, başlarına gelebilecek en uygun sonuçtu.

Dahası, Yargıç Sally Fitzgerald , Ortmann’ın çocuk beklentisi ve van der Kolk’un annesinin rahatsızlığının bildirilmesi nedeniyle her iki erkeğin cezalarını Ağustos ayına erteledi. İkili başlangıçta 10 yıla yakın hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı, ancak suçlarını kabul ederek ve iadeyi önlemek için FBI ile bir anlaşma yaparak bu cezayı azaltmayı başardılar.

Megaupload ile en yakından ilişkili kişi Kim Dotcom hala ABD’ye iade edilmemeye çalışıyor. Geçen yıl eski arkadaşlarını ve ortaklarını iade edilmekten kurtuldukları için tebrik etti. Ancak çabalarına devam edeceğini çünkü aksine sanık arkadaşlarının maruz kaldığı haksızlığı kabul etmeyeceğini söyledi. Ve burada bahsedilen ikilinin FBI ile işbirliği yapmayı kabul eden Ortmann ve vam der Kolk olduğu açık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu