Haber

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Polonya Müslümanları Diyanet İşleri Başkanı Tomas Miskiyeviç ile görüştü

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Polonya Müslümanları Diyanet Lideri Tomas Miskiyeviç ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Erbaş, makamında yapılan görüşmede Miskiyeviç’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Erbaş, iki ülkenin dini kurumları arasındaki ilişkilerin önemine dikkat çekerek, Miskiyeviç’e çalışmalarından ve dini hizmetlere yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Gerçek dini bilgilerin aktarılmasına yönelik çalışmaların önemine değinen Erbaş, şöyle konuştu:

“İslamofobiye ve İslam’a karşı biraz soğuk olan insanlara karşı İslam’ın güzelliklerini çok iyi anlatıp tanıtmamız gerekiyor. Bunun en önemli aracı eğitimdir. Müslümanların azınlık olarak yaşadığı ülkelerden ve dünyanın her yerinden gelebilirler. Türkiye’de aşırılık ve hurafelerden uzak, İslam’ı Kur’an ve Sünnet çizgisinde merkeze alan bir din eğitimi faaliyeti bulunmaktadır.

“Eğitimde belli bir seviyeye gelebilirsek, bu Müslümanlar arasında işbirliğinin gelişmesine vesile olacaktır ve gençlerimizin, Kur’an ve İslam’ın sünnetine dayalı gerçek İslam bilgisine sahip olarak, bulundukları her yerde daha iyi hizmet etmelerini ümit ediyorum. diğer bazı fikirlerden daha.”

Miskiyeviç, toplantıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, din hizmeti ve dini yayınlar alanında verdikleri destekten dolayı Erbaş’a teşekkür etti.

Toplantıda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun ve Dış Bağlantılar Genel Müdürü Mahmut Özdemir de hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu