Haber

CHP Grup Başkanvekili Özel, Tokat’ta konuştu Açıklaması

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, “Ziraat Bankasındaki tarım kredileri ve bugün özel bankalarda olup iktidarımızda Ziraat Bankasına devredilecek kredilerin faizlerini sileceğimizi, ana parayı da 3 ila 5 yıl arasında borcun büyüklüğüne göre böleceğimizi bir kez daha tüm Türkiye’deki çiftçilere ifade etmek, müjdelemek isteriz.” dedi.

Özel, partisinin Tokat Vilayet Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, iktidar gitmeden meselelerden kurtulmanın mümkün olmadığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığınca Öğretmenlik Meslek Basamakları Yazılı Sınavı’nın yapıldığını hatırlatan Özel, “Anayasa Mahkemesine başvurduk. Anayasa Mahkemesi sınavdan önceye gün verdi ancak tarafları dinlemek kararıyla bu sınavın sonrasına bir daha gün verdi. Milli Eğitim Bakanı’nın üzerine düşen, Anayasa Mahkemesi üzere en büyük mahkeme kararını verene kadar bu imtihanı ertelemekti. Onlar bu imtihanı ertelemek yerine, tahminen de iptal olacak, bir imtihana dünya kadar öğretmeni zorla sokarak, dünya kadar masraf ederek, dünya kadar imkanı çarçur ederek imtihanı yaptı.” diye konuştu.

Özel, çiftçilerin hepsinin kredi kullandığını anlatarak, şunları kaydetti:

“Bu krediler karşılığında işlediği topraklar rehinli. Yaptığımız hesaplarla, bilgilerin birleştirilmesiyle bugün Tokat’taki arazinin yüzde 85’inin tarım kredileri karşılaştırıldığında bankalara rehin olduğunu görüyoruz. Bundan büyük sorun olmaz. İktidarımızda tarım kredilerinin yabancı menşeli bankalarda olanlarını Ziraat Bankasına aktarmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ziraat Bankasındaki tarım kredileri ve bugün özel bankalarda olup iktidarımızda Ziraat Bankasına devredilecek kredilerin faizlerini sileceğimizi, ana parayı da 3 ila 5 yıl ortasında borcun büyüklüğüne nazaran böleceğimizi bir sefer daha tüm Türkiye’deki çiftçilere söz etmek, müjdelemek isteriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu