Yaşam

Büyükşehir Belediyesi’nden yarıyıl tatilinde renkli atölyeler

Çocuklar, Büyükşehir Belediyesi’nin sömestr tatilinde İzmit ve Gebze’de düzenlediği etkinliklerde öğrenerek ve eğlenerek tatilin tadını çıkaracak.

Büyükşehir Belediyesi’nden yarıyıl tatilinde renkli atölyeler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 22 Ocak-2 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek yarıyıl tatilinin ilk bölümünde çocuklara yönelik sanat ve eğlence atölyeleri düzenleyecek.

İZMİT VE GEBZE’DE

Sanat ve eğlence atölyeleri, 26-28 Ocak tarihleri ​​arasında İzmit’te Kocaeli Kongre Merkezi’nde, 22-28 Ocak tarihleri ​​arasında ise Gebze’de Gebze Osman Hamdi Beyefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 11.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklere 6-13 yaş arası ilkokul öğrencileri katılacak. Sahne gösterileri saat 18.00’den sonra başlayacak.

BAŞVURU KOŞULLARI YOK

Kocaeli Kongre Merkezi fuayesinde ve Gebze Osman Hamdi Beyefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikler için başvuru şartı aranmamaktadır. Tüm öğrenciler başvuru yapmadan bu etkinliklerden yararlanabilecek.

MÜDÜRLÜKLER ORTAK ÇALIŞMASI

Geçtiğimiz yıl yarıyıl tatilinde büyük ilgi gören etkinlikler; Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Müzeler Şube Müdürlüğü, Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü, Turizm ve Doğal Yaşam Alanları Şube Müdürlüğü, Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek. .

HEM ÖĞRENECEK HEM EĞLENECEK

Sanat ve eğlence atölyeleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da tatilin neşe kaynağı olacak. Fuaye alanında Sanal Gerçeklik Atölyesi, Origami Atölyesi, Model at üretimi, Makrome yapımı, Takı tasarım atölyesi, Tohum ekim atölyesi, Ebru Atölyesi, Bilgi evleri-Hama boncuk atölyesi, Bilgi evleri-3D Kalem tasarım Atölyesi, KBB Gençlik Merkezi-Akıl Atölyesi bulunmaktadır. ​​Kocaeli Kongre Merkezi. Oyun Atölyesi, Antikkapı Kruvasan Atölyesi, LEGO ile Robotik Atölyesi, Dijital Ceza Atölyesi, Refleks Atölyesi, Fotoğraf Çekim Atölyesi, Pedallı Otomobil Yarışı, Çömlekçilik Üretim Atölyesi gerçekleştirilecek.

RAFADAN EKİP GALAKTİK EKİP

Yarıyıl tatili etkinliklerine katılan öğrenciler Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa adlı çocuk filmini izleyecek. Geçtiğimiz yılın en çok izlenen filmi Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa, 26 Ocak Cuma günü saat 18.00’de Kocaeli Kongre Merkezi’nde gösterilecek.

ANADOLU ATEŞİNİN KIVILCIMI GELİYOR

Sahne etkinliklerinden biri de Anadolu Ateşi Kıvılcım Dans Grubu olacak. Sevilen topluluk, 27 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’de Kocaeli Kongre Merkezi’nde miniklere muhteşem bir gösteri sunacak.

KRAL ŞAKIR KAPADOKYA MACERASI

Son olarak dönem etkinlikleri kapsamında Kral Şakir Kapadokya Macera Müzikali 28 Ocak Pazar günü saat 18.00’de sahne alacak. Ayrıca Kongre Merkezi dış alanında 3 gün süreyle Buz Pisti kurulacaktır.

GEZBE’DE ÇOCUKLAR TİYATRODAN MEMNUN OLACAK

Gebze’de çocuklara yönelik iki hafta boyunca keyifli ve eğlenceli oyunlar oynanacak. 13.00 ve 15.00’de iki oturumda; 22 Ocak’ta Ihlamur Teyze Çocuk Tiyatrosu, 23 Ocak’ta Tabip Panço Çocuk Tiyatrosu, 24 Ocak’ta Burak Sezen Çocuk Müzikleri, 25 Ocak’ta Palyaço Düdüğü Çocuk Tiyatrosu, 26 Ocak’ta Nasreddin Hoca Çocuk Tiyatrosu, 27 Ocak’ta İllüzyon. 28 Ocak’ta Volkan Abi Çocuk Müzikleri ile çocuk seyircisi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu