Oyunlar

Bu yazılım sayesinde en popüler Windows oyunları artık MacOS’ta çalışacak

Apple, oyun oynamak için her zamankinden daha iyi bir konumda olsa da, pek çok hasılat rekoru kıran oyun ve pek çok yeni sürüm hâlâ macOS’ta desteklenmiyor. Ancak yeni bir yazılım sayesinde bu durum yeterince değişebilir.

WWDC 2023 sırasında Apple, bilgi sahibi herkesin Windows oyunlarını Mac sistemlerine getirmek için DX11/DX12 Wine gibi bir çeviri katmanı kullanmasına izin veren yeni bir çeviri katmanını tanıttı. Oyun Taşıma Araç Seti Windows PC oyun emülasyonu için planlarını duyurdu. Bu yazılımdan CodeWeavers şirketi sorumludur ve şirketin Çapraz uygulamaGame Porting Toolkit aracılığıyla macOS’ta Windows uygulamalarının öykünmesine izin veren bir uygulama.

Şu anda yazılımın tamamlanmadığını söyleyebiliriz. Game Porting Toolkit’i bu haliyle mükemmel bir port seçeneği olarak görmek mantıksız. Ancak, görünüşe göre mod yapımcıları yeni yazılım araç setini zaten kullanıyor. Siberpunk 2077Ve Diablo IVgibi oyunlar hatta hem M1 hem de M2 ​​Mac sistemlerinde çalışmasını sağladı.

Oyuncular, Cyberpunk 2077’nin M1 sisteminde Ultra ayarlarla 15 fps’nin altında ve Ultra ayarlarla M2 Max’te yaklaşık 40 fps’de çalıştığını bildiriyor. Diablo IV ve Hogwarts Legacy veya GTA Vice City gibi diğer oyunlar, M2 Max yongalarında oldukça iyi çalışıyor gibi görünüyor.

Hideo Kojima sürprizi

Apple, WWDC 2023 sırasında diğer Mac oyun haberlerini de duyurdu ve sürpriz konuk Hideo Kojima, yalnızca Death Stranding Director’s Cut’ı değil, aynı zamanda stüdyosundan gelecekteki oyunları da Mac sistemlerine getireceğini duyurdu. Kojima’nın oyun endüstrisindeki itibarı ve tanınırlık düzeyi göz önüne alındığında, bunun gerçekten büyük bir söz olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Kojima’nın Apple ile olan ilişkisi, teknoloji devinin Mac oyunlarına yeniden hızlı bir başlangıç ​​yapmak için ihtiyaç duyduğu destek olabilir ve macOS’ta yerel olarak oynamak için daha fazla oyun ortaya çıkabilir.

hamamozu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu