Ekonomi

Borç Yapılandırmasında Son Gün: Vergi Dairelerinde Yoğunlaşma

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırmasında birinci ve ikinci taksit ödemeleri bugün sona eriyor. Motorlu taşıtlar ve gelir vergisi ikinci taksit ödemelerinde bugünün son gün olması nedeniyle vergi daireleri ve bankalarda yoğunlaşma yaşandı.

7440 sayılı Vergi ve Diğer Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’dan yararlanmak isteyen borçlu vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren vergi dairelerine akın etti. Saatler önce vergi dairesi binasına gelen ve sıra numarası alan yüzlerce vatandaş sırasını beklemeye başladı. Bu nedenle vergi daireleri önünde yoğunluk yaşandı.

MTV ve gelir vergisi ikinci taksit ödemeleri için bugün son gün.

2022 yılı gelir vergisi ikinci taksit ödeme süresi bugün sona eriyor. Ayrıca 2023 motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksit ödeme süresi bugün yeniden sona eriyor. Bazı vatandaşlar yapılandırma yasasından duydukları memnuniyeti dile getirirken, bazıları da yapılandırma süresinin uzatılması gerektiğini söyledi.

Son gün ödeme yapmak için vergi dairesine gelen Cahit Taze, “Bugün son gün, biz de fırsat buldukça ödemeye geldik. Şartlar bunu gerektiriyor” dedi.

Araç muayenesi için gittiği istasyondan ilk taksit ödenmediği için konfigürasyon işlemini tamamladıktan sonra dönen Hüseyin Akyurt, “Muayeneye gittim, önce ödeme yapılması gerektiğini söylediler. paramızı almaya ve ödemeyi yapmaya geldi.”

7440 sayılı Kanuna ilişkin başvuruların alınması, diğer taksit ödemelerinde vergi dairelerinde yaşanabilecek yığılmanın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla tüm vergi daireleri saat 23.59’a kadar açık olacak. – EDİRNE

catak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu