Haber

Bahreyn devlet televizyonunda depremzedeler için bağış programı düzenlenecek

Bahreyn devlet televizyonu BTV, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için canlı yayın bağış kampanyası yürütecek.

Konuyla ilgili Bahreyn Enformasyon Bakanlığı ve BTV’nin sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapıldı.

Suriye ve Türkiye’deki depremzedeler için “Dayanışma Günü” adı altında canlı yayınlanacak bağış programı bugün yerel saatle 17.00’de saat 20.00’ye kadar devam edecek.

Bahreyn Türkiye’yi yalnız bırakmadı

Bahreyn’de Kraliyet İnsani Araştırmalar Ajansı, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için acil insani yardım talimatı verdi ve Ajans, tüm kuruluşları, özel sektördeki şirketleri ve halkı yardım kampanyasına katkıda bulunmaya davet etti.

Bahreyn Ulusal Güvenlik Danışmanı Pir Nasser bin Hamad Al Khalifa’nın sponsorluğunda 14 Şubat’ta bir yardım kampanyası başlatıldı.

Türkiye’nin Manama Büyükelçisi Esin Çakıl, 11.6 milyon lira değerindeki insani yardım malzemelerini taşıyan uçağın aynı gün Adana’ya gönderildiğini duyurdu.

Çakıl, depremlerin olduğu 6 Şubat’ta başlattıkları acil yardım kampanyası kapsamında 60 ton ayni yardım toplandığını bildirdi.

Ayrıca Hatay’da yürütülen arama kurtarma çalışmalarına Bahreyn’in gönderdiği 35 kişilik bir ekip katıldı.

nurhakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu